HAU MIAU

West Highland White Terrie

Kilka słów o pielęgnacji psa rasy west highland white terrie – mały piesek z ogromnym temperamentem

Te żywiołowe pieski szybko zaskarbiły sobie nasze serca. Oprócz pięknego wyglądu, białe teriery są wesołe, cierpliwe i kochają swoich właścicieli. Do tego idealnie sprawdzą się jako stróż naszego domu. Jako psy z silnie rozwiniętym instynktem myśliwskim z przyjemnością pełnią zadanie strażnika.

Jako psy z silnie rozwiniętym instynktem myśliwskim z przyjemnością pełnią zadanie strażnika

Co warto wiedzieć o ich pielęgnacji? Westy nie linieją. Ich sierść sama nie wypada należy ją trymować oraz czesać gęstą szczotką. Samo obcinanie może doprowadzić do stanów zapalnych skóry, a na pewno sprawi, iż okrywa naszego westa będzie w gorszej kondycji. Gdy usuniemy martwą sierść ta nowa ma możliwość wyrosnąć. Pielęgnacja westów jest całkiem inna niż maltańczyków czy yorków, które mają włosy przypominające ludzkie. Westy mają dwuwarstwową szatę- pierwsza warstwa to krótki i miękki podszerstek, a druga warstwa to dłuższy okrywowy włos. Podcinanie powinno mieć miejsce między poduszeczkami na łapkach oraz w celu wyrównania fryzury np. pyszczek, uszy. Można podciąć sierść również w miejscach drażliwych takich jak pachwinki czy okolice odbytu.

Westy nie linieją. Ich sierść sama nie wypada należy ją trymować oraz czesać gęstą szczotką

Podsumowując Westy to wesołe pieski, które sprawdzają się w większości domów. Należy tylko zadbać o odpowiednią i regularną pielęgnację. Dla utrzymania eleganckiego wyglądu jak i dobrego stanu zdrowia zalecam wizytę trymowania ok. 4-6 razy w ciągu roku

Pozdrawiam wszystkie Westiki

Cześć! Jestem Dominika

Psy i Koty są w moim życiu od zawsze na zawsze
Kierując się pasją ukończyłam profesjonalny kurs groomerski, dzięki czemu mam to szczęście pracy ze zwierzętami. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga jestem nowicjuszem, ale chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby temat pielęgnacji Waszych ogoniastych przyjaciół był łatwiejszy.
Masz jakieś pytanie dotyczące pielęgnacji psa czy kota?
postaram się pomóc!

Obserwuj mnie na Facebooku!