HAU MIAU

Drapak

Dzień Kota

Koty to niesamowite istoty. Są piękne, mądre, a ich niezależność intryguje. Fascynację kotami potwierdzają filmiki z setkami milionów odsłon. Słodkie zdjęcia kotków rozczulają, a memy z mruczkami w roli głównej bawią do łez. Dzisiaj ich święto, korzystając z okazji chciałabym przemycić trochę wiedzy dotyczącej wyboru drapaka.

Dzisiaj ich święto, korzystając z okazji chciałabym przemycić trochę wiedzy dotyczącej wyboru drapaka

Drapak to ważna rzecz w domu każdego kociaka, warto w niego zainwestować w celu zapewnienia rozrywki naszemu kotu jak i ochrony naszych mebli. Pytanie jak wybrać taki, żeby kot go polubił? Trzeba dobrze obserwować co lubi drapać kot, zwróćmy uwagę jaką powierzchnie najchętniej wybiera do ostrzenia pazurów. Czy wybiera poziomy dywan, czy pionowy fotel. Obserwacja podpowie nam jaki rodzaj drapaka powinniśmy wybrać – poziomy, pionowy czy skośny.

Trzeba dobrze obserwować co lubi drapać kot, zwróćmy uwagę jaką powierzchnie najchętniej wybiera do ostrzenia pazurów

Kolejnym ważnym czynnikiem jest umiejscowienie drapaka. Tu znowu musimy obserwować naszego futrzaka. Postawmy go w miejscu, które kot lubi. Jeżeli jest to drapak do zawieszenia na ścianie zwróćmy uwagę, o które ściany kot najczęściej się ociera. Jeżeli jest to wysoki drapak typu drzewo postawmy go tak, aby kot mógł obserwować przestrzeń z góry.

Drapak postawmy w miejscu, które kot lubi

Drapaki w kącie często nie spełniają swojej funkcji. Dobrze dobrany drapak zapewni dużo frajdy, ale i zadba o kocie pazurki.

KONKURS! Pochwal się w komentarzu zdjęciem swojego mruczka. Do wygrania 3 dekoracje ścienne z kotem.

Cześć! Jestem Dominika

Psy i Koty są w moim życiu od zawsze na zawsze
Kierując się pasją ukończyłam profesjonalny kurs groomerski, dzięki czemu mam to szczęście pracy ze zwierzętami. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga jestem nowicjuszem, ale chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby temat pielęgnacji Waszych ogoniastych przyjaciół był łatwiejszy.
Masz jakieś pytanie dotyczące pielęgnacji psa czy kota?
postaram się pomóc!

Obserwuj mnie na Facebooku!