HAU MIAU

Kąpiel psa

Kąpiel psa

Wbrew pozorom kąpiel psa nie jest taka łatwa. Do tego zadania należy się dobrze przygotować, począwszy od wyboru odpowiedniego szamponu do przygotowania miejsca, w którym będziemy się kąpać. Bardzo ważne jest, aby nigdy nie używać ludzkich kosmetyków do pielęgnacji psów. Dlaczego? Ponieważ Ph skóry psa jest inne niż człowieka, a psia sierść ma inną strukturę niż ludzki włos. Także pamiętajmy – nie używamy naszych szamponów, odżywek czy mydeł.

Bardzo ważne jest, aby nigdy nie używać ludzkich kosmetyków do pielęgnacji psów.

Kąpiel psa, a wybór szamponu

Wybierając szampon zwróćmy uwagę na jego skład, tu zasada jest podobna jak przy wyborze naszych kosmetyków. Warto postawić na naturalne kosmetyki na bazie ziół, bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i sztucznych substancji. Kolejnym kryterium jest rodzaj i barwa szaty naszego pupila.

Warto kupować naturalne kosmetyki na bazie ziół, bez SLS i sztucznych substancji.

Na rynku możemy znaleźć szampony do różnych szat np. do szorstkowłosych psów – warto je wybrać przy trymowanych Westach czy Sznaucerach, inny rodzaj szamponu wybierzmy dla Yorków czy Shih-tzu, których włosy są miękkie i jedwabiste. Jeszcze inny rodzaj kosmetyku dedykowany jest dla psów z kręconymi włosami np. Pudle, Bolończyki. W celu utrzymania koloru sierści warto wybrać szampon dedykowany do ich barwy. Szampony przeznaczone dla białych psów zapobiegają żółtym przebarwieniom, a np. szampony dla psów o czarnej lub ciemno brązowej barwie zapobiegają wypłowieniu oraz nadają blasku. Idealny szampon dla psa to taki, który uwzględnia rodzaj i kolor szaty. Dobry szampon nie oznacza, że musi być drogi. Warto unikać zakupu w supermarketach, gdzie głównie płacimy za markę. Tak samo jak przy zakupie dobrej karmy warto zdecydować się na zakupy w specjalistycznych sklepach internetowych, w których można kupić je w rozsądnej cenie.

Idealny szampon dla psa to taki, który uwzględnia rodzaj i kolor sierści.

Zaopatrzcie się w dobre kosmetyki, a już niedługo wpis pt. „bezpieczna i spokojna kąpiel”

Cześć! Jestem Dominika

Psy i Koty są w moim życiu od zawsze na zawsze
Kierując się pasją ukończyłam profesjonalny kurs groomerski, dzięki czemu mam to szczęście pracy ze zwierzętami. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga jestem nowicjuszem, ale chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby temat pielęgnacji Waszych ogoniastych przyjaciół był łatwiejszy.
Masz jakieś pytanie dotyczące pielęgnacji psa czy kota?
postaram się pomóc!

Obserwuj mnie na Facebooku!