HAU MIAU

3 lutego Międzynarodowym Dniem Golden Retrievera

„Goldenki” są psami obdarzonymi niesamowitą inteligencją. Posiadają spokojny i łagodny charakter. Ich dużym plusem jest fakt, iż dobrze tolerują inne zwierzęta w domu. Jeżeli posiadamy kota czy innego psa, nie musimy się martwić o ich relacje. Goldeny mają silnie rozwinięty instynkt myśliwski, aportują wszystko co się da- to ich jedna z ulubionych zabaw 😆 Ich przyjacielskie nastawienie do świata nie pomaga w roli stróża domu. Chętniej pomogłyby złodziejowi, niż pogoniły go. Są idealnymi kompanami dla małych dzieci.
 
Pielęgnacja 🛁
 
Czesanie: Rasa ta wymaga regularnego wyczesywania, przynajmniej raz w tygodniu, a w okresie linienia nawet częściej. Ich sierść jest gęsta, a wodoodporny podszerstek bardzo gruby. Jeżeli chcemy uniknąć fruwających włosów po całym mieszkaniu musimy na bieżąco usuwać martwą sierść i podszerstek. Brak regularnej pielęgnacji ma tez negatywne skutki w zdrowiu psa, nieczesany pies może mieć problem ze skóra, utrudniona wentylacja może prowadzić do podrażnień i alergii. Szczególną uwagę należy zwrócić na pielęgnację uszu, ze względu na podatność na infekcje.
 
Kąpiel: Przed kąpielą sierść musi być rozczesana. Czesanie należy zacząć od końców włosów następnie przejść do ich nasady. Goldeny należy kąpać co 2-3 miesiące, chyba że będą brudne, wtedy w zależności od potrzeb. Nawet częsta kąpiel nie niszczy włosów ani nie podrażnia skóry – jeżeli używamy odpowiednich kosmetyków. Nigdy nie wolno kąpać psa kosmetykami dla ludzi. Przy psach długowłosych warto użyć odżywki, sprawi że sierść będzie lśniąca i ułatwi rozczesywanie.
 
A czy wśród nas są jakieś kochane „Goldenki”?
 

Cześć! Jestem Dominika

Psy i Koty są w moim życiu od zawsze na zawsze
Kierując się pasją ukończyłam profesjonalny kurs groomerski, dzięki czemu mam to szczęście pracy ze zwierzętami. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga jestem nowicjuszem, ale chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby temat pielęgnacji Waszych ogoniastych przyjaciół był łatwiejszy.
Masz jakieś pytanie dotyczące pielęgnacji psa czy kota?
postaram się pomóc!

Obserwuj mnie na Facebooku!