HAU MIAU

Pielęgnacja psów krótkowłosych

Wbrew pozorom salony groomerskie nie są dedykowane tylko dla psów długowłosych. Pielęgnacja piesków krótkowłosych również jest potrzebna. Oprócz tego, że piesek jest czysty i pachnący, to właściciele nie muszą zmagać się z wszechobecną sierścią, która ma tendencję do głębokiego wbijania się w ubrania, dywany czy meble. Podczas wizyty martwa sierść jest dokładnie usuwana przy pomocy specjalnych narzędzi takich jak furminatory i eliminatory. Po takim zabiegu sierść staje się błyszcząca i gładka, dodatkowo podczas kąpieli dobierany jest specjalny szampon wybierany indywidualnie do rodzaju i koloru sierści.

Oprócz tego, że piesek jest czysty i pachnący, to właściciele nie muszą zmagać się z wszechobecną sierścią, która ma tendencję do głębokiego wbijania się w ubrania, dywany czy meble

Ponadto w salonie podcinane są pazury, które niepielęgnowane mogą powodować problemy z chodzeniem oraz ból. Każdy milusiński u nas w salonie ma również czyszczone zęby specjalistyczną pastą do zębów dla psów. Pasta jest nakładana na gazik lub palec i wcierana w zęby. Zapobiega ona powstania osadu oraz kamienia nazębnego.

W zależności od rasy pieska zwracamy szczególną uwagę na zróżnicowaną pielęgnację, np. u buldożków francuskich czy mopsików należy dbać o fałdki na pyszczku, utrudniają one odparowanie wilgoci i ciepła co naraża psy na infekcje skórne. Przy pomocy wacika i płynu antybakteryjnego należy przemyć te miejsca, co uniemożliwi namnażanie się bakterii.

Dokładna i regularna higiena uszu bardzo ważna jest u piesków z zwisającymi uszami np. jamniczki, oklapnięte małżowiny utrudniają wentylację kanałów słuchowych co prowadzi do częstych infekcji. Przeczyszczenie ich specjalnym płynem czy żelem antybakteryjnym pozwoli na utrzymanie ich w czystości.

Jak widzicie pielęgnacja psów krótkowłosych to nie tylko kwestia estetyki ale także zdrowia.

Cześć! Jestem Dominika

Psy i Koty są w moim życiu od zawsze na zawsze
Kierując się pasją ukończyłam profesjonalny kurs groomerski, dzięki czemu mam to szczęście pracy ze zwierzętami. Jeżeli chodzi o prowadzenie bloga jestem nowicjuszem, ale chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby temat pielęgnacji Waszych ogoniastych przyjaciół był łatwiejszy.
Masz jakieś pytanie dotyczące pielęgnacji psa czy kota?
postaram się pomóc!

Obserwuj mnie na Facebooku!